Öğretim görevlilerini yorumlayın

Not dagilimlarini inceleyin

Alt menüden bir dönem seçin

 

merhaba tekrardan arkadaşlar mimari proje 3 dersini Elmira Ayşe Gür hocadan almayı düşünüyorum diğer hocaların kontenjanı dolmuş , tavsiye eden var mı ? çok önemli öneriniz arkadaşlar

nirvanaali123
 
Mesajlar: 9
Kayıt: 28.08.2014
28 Ağu 2014, 15:48 Başa Dön

 

Eveeet;
Ben elmira hocadan proje 4 aldım. Ders seçerken hakkında pek fazla bilgi bulamamıştım. Bu nedenle gelecek nesillere bilgi vermeyi bir borç bilirim :kis
Elmira hoca kötü bir hoca değildir.
Oldukça iyi niyetlidir.
Bununla birlikte zor bir hocadır.
En önemli avantajı BB'den aşağı not vermemesidir. Yani dc filan bile bekleseniz yüksek ihtimalle BB alırsınız. Notun hocanın cebinden çıkmadığı kanısındadır.
En üzücü dezavantajı ise kafasında bir proje konsepti olması ve sizi adım adım "Elmira Projesi" yapmaya yönlendirmesidir. Öyle ki teslime yakın bir bakarsınız ki proje sizin olmaktan çıkmış, yalnızca ameleliğini yapıyorsunuz.
Pafta hazırlamayı çok iyi öğretir. Pafta adına ufkunuzu açar.
Teslim döneminde çok çok masraf çıkarır.
Maket parçalamayı (daha kibar bir ifadeyle makete müdahale etmeyi) sever.
Nazik bir hanımdır, sevecendir.
Suat Apak'tan ve elmira hocadan ilk defa ders alanlarda duvara çarpma etkisi olur.
Arkadaşım, en az BB garanti olsun diyosan elmirayı seç. Yok eğer daha özgür bir tasarım yapmak senin için önemliyse ben baktım, suat hocada yer var. Bi de en son pelin dursun'da bi kişilik yer vardı. Karar senin.
Kullanıcı avatarı
OversleeperArchitect
 
Mesajlar: 6
Kayıt: 23.01.2014
29 Ağu 2014, 17:06 Başa Dön

 

sağ ol :) önerilerin doğrultusunda seçmeye karar verdim, yeni bir hoca galiba itüde, pek bir yorum yok hakkında :)

nirvanaali123
 
Mesajlar: 9
Kayıt: 28.08.2014
30 Ağu 2014, 12:17 Başa Dön

 

Proje 3-4 icin gozu kapali tercih edilmesi gereken hocadir. Vaktini ogrenciye ayirir ve birebir herkesi dinler. Vizyonu genistir ve acik gorusludur. Ozellikle teknik konularda kendisinden cok sey ogrenebilirsiniz. Jurileri sert gecer fakat gozunuz korkmasin, donem sonunda ne kadar cok sey ogrendiginizin farkina varacaksiniz.

Justin+
 
Mesajlar: 3
Kayıt: 30.12.2014
30 Ara 2014, 03:03 Başa Dön

 

Proje 3 aldım kendisinden. dönem sonunda baktığınız zaman size çok fazla şey kattığını görüyorsunuz. söylendiği gibi son derece öğrenci odaklı bi insandır. insan olarak da çok tatlı ve anlayışlı bir hocadır.
pafta nasıl hazırlanır, neler önemlidir gibi pafta hazırlamayla ilgili çok şey öğrenirsiniz.
teknik anlamda da ufkunuzu açar. yapıcı eleştirileriyle, projenizin daha kapsamlı ve gelişmiş hale gelmesine yardımcı olur. bazen saçmalasanız bile her adımınıza bütün fikirlerinize önem verir hiç bir çalışmanızı göz ardı etmez. yaptığınız her şeyi önemser ve yapıcı eleştirileriyle geliştirmenize yardımcı olur.
derslere düzenli gidip, istenilenleri yaptığınız zaman yani devamsızlık yapmazsanız ve hocayı dinlerseniz düşük not alma ihtimalinizin olduğunu sanmıyorum :)
şahsen ben kendi adıma ne öğrendiysem çoğunu bu derste öğrendim. ilk planımı da bu derste çizdim ilk kesitimi de. ilk defa autocad kullandım, photoshop kullandım. sketch up da modelledim projemi ilk defa. bu ders bana çok fazla şey kattı. bir daha olsa yine elmira hocadan alırım :)

starch
 
Mesajlar: 3
Kayıt: 09.01.2015
09 Oca 2015, 19:12 Başa Dön

 

Merhaba arkadaşlar,proje 5'i Elmira hocadan alıyorum ve kesinlikle Elmira hoca projenizin gelişmesine,özellikle pafta,analiz okumalar konusunda sizi geliştiriyor.Ben kendi adıma analiz ve pafta konusunda çok eksiktim bu dönem Elmira hocam sayesinde baya yol katettiğimi düşünüyorum.Bazen tıkandığım zamanlarda hep farklı eleştirileriyle farklı düşünmemi sağladı.Derslerinde disiplinli olması zaten sizinde o disiplinli proğrama girmenizi sağlıyor=)Açıkçası şunu söyleyebilirim bana en çok birşeyler katan, geliştiren Elmira hoca oldu=)

ebru_g
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 10.01.2015
10 Oca 2015, 07:20 Başa Dön

 

Merhabalar,
Ben de bu dönem proje 3 aldım Elmira Hoca'dan. Dersi yogun gecer ilk başlarda biraz korkabilirsiniz ama zaman geçtikçe anlarsınız aslında sonuna kadar anlayışlı davranır her konuda.Aynı zamanda paftalama konusunda epey geliştirir. Autocad olsun Sketch up Photoshop olsun ögrenmiş olarak çıkarsınız projeden, sürekli feedback verir,eski projelerden örnekler gösterir,ne yapmanız gerektiğini net olarak söyler, epey ögreticidir yani, çok eleştirir ama ben bunu gayet yapıcı buluyorum.Ögrenci dostudur yani :) Not konusunda da gayet iyi, verimli bi proje istiyorsanız kesinlikle öneririm :)

taskislaterasi
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 10.01.2015
10 Oca 2015, 16:37 Başa Dön

 

Elmira Gür'den proje 4 aldım, sıkıcı olmadan ders nasıl işlenir, proje nasıl yürütülür gayet iyi bilen birisi. Tasarım yaklaşımları, plan çözme, alana yerleşim gibi konuları en iyi şekilde öğretir. Çok yorucu çok yoğun diye bahsedilmiş fakat ben öyle düşünmüyorum diğer birçok hocaya göre daha az yorucu daha çok öğreticidir. Sadece sunum teknikleri konusunun biraz daha fazla üzerinde durur; o konuda çok geliştirir, bunu bir sonraki projeye başladığınızda hissedersiniz; diğer arkadaşlarınıza kıyasla pafta yapma alan analizi gibi konularda hiç zorlanmazsınız.Arkadaşların da dediği gibi önceki yılların iyi projelerinden örnekler göstererek ufkunuzu açar. Ayrıca autocad, sketchup ve photoshop konularında geliştirir; bunları kullanmadığınız teslime sıcak bakmaz, öğrenmek zorunda kalırsınız , ki bu çok iyi bir şey. Bilmeyenlere de elinden geldiğince yardımcı olur, zaman ayırır, çok anlayışlı ve düşüncelidir. Asla egolu biri değildir her zaman öğrenci için en iyisini düşünerek hareket eder. . Verimli bir dönem olsun eğlenceli de geçsin derseniz proje 3 ya da proje 4 için kesinlikle tavsiye ederim.

deryaaydiin
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 18.01.2015
19 Oca 2015, 01:13 Başa Dön

 

Ben de Elmira hocadan proje4 aldım. ıkıncı sınıfın ıkıncı donemıne basladıgımda projeye dair pek bir şey bilmiyordum açıkcası.Çünkü 1.sınıfım yorucu ve beni çok geliştirmediğini düşündüğüm çalışmalarla geçmişti.2.sınıfın ilk döneminde de proje dersını herkesın onerdıgı ,herkesın onlardan ders secebılmek ıcın cok ugrastıgı hocalardan almıstım.Ancak sınıfta cok ogrencı oldugu ıcın hocalar herbırımızle tek tek uzun uzun ılgılenemedı.Arkadaslarmın tavsıyesı uzerıne ıkıncı sınıfın ıkıncı donemı Elmıra hocadan aldım projeyı..İyi ki tavsıye etmısler.Çünkü mimari anlamda ıkıncı sınıfa kadar ogrenmem gereken seylerden daha fazlasını öğrendım sayesınde.Arkadasların yorumlarında belırttıgı gıbı pafta yapmayı,analız yapmayı,alana yerlesmeyı,mekan kullanıcı ılıskılerını cok ıyı ogrettı.onun3D kullanmayı bılmıyoruz dedıgımıızde hemen öğrenmemızı sagladı.Unıde dersler bıtmesıne ragmen projelerımızle ılgılendı.Benım sımdıye kadar gordugum en fedakar en idealist en asi görünümlü ( saçlarının rengınden olsa gerek ) tatlı , en gercek eğitimci..

helinisin
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 20.01.2015
20 Oca 2015, 23:21 Başa Dön

 

Eline kağıt kalem alıp yoklama alan eğitimciler vardır birde eline kağıt makas alıp birşeyler kazandırmaya çalışan eğitimciler , Elmira Gür makası kağıdı eline alırken sizede kalem tutmasını öğretir

RecepKutuk
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 30.08.2015
30 Ağu 2015, 05:34 Başa Dön

 

Her şeyden önemlisi mimar egosu yoktur. Eğitimci olarak da insan olarak da çok iyi niyetli ve çok tatlı bir insandır. Verdiği proje dersi başta yoğun ve bunaltıcı gelse de sonradan bunun değeri anlaşılır ve teslim yükünün başta yapılan yoğun çalışma sonucunda ne kadar hafiflediğini görürsünüz. Sürekli projelerin gelişmesi, mükemmelleşmesi için çabalar, bazı proje hocaları gibi "bu olmamış" demez, bu niye olmamışı açıklar, alternatif çözüm önerileri getirir. Öğrencisinden vazgeçmez ve herkese mümkün olduğunca yardım etmeye, geliştirmeye çalışır. Kesinlikle kişi olarak da mimar olarak da tanınması gereken bir kişidir Taşkışla'da

substrat_
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 07.02.2016
07 Şub 2016, 16:31 Başa Dön

 

X
En son hilalgunay_ tarafından 25 Ağu 2016, 16:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

hilalgunay_
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 07.02.2016
07 Şub 2016, 16:47 Başa Dön


Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 15 misafir