Rock, Metal, Alternatif, Rap, Arabesk...

 

Piyano hakkında en çok merak edilen konu başlıklarına yönelik ayrıntılı açıklamaları bulabilirsiniz.

Piyano Nasıl Akort Edilir?

Piyano nasıl akort edilir? Sorunusunu sürekli araştıranlara ve kendi piyanosunu kendisi akort etmek istiyenlere yönelik bilgilendirici bir makale. İster piyanist olun ister bir müzik öğretmeni olun, eğer piyano akort ettirmeye çok fazla bütçe ayırmak istemiyor ve bu işi kendiniz yapmak istiyorsanız bu makaleyi kaçırmayın.

Piyano Pedalları Ne İşe Yarar?

Piyano çalmak isteyen ya da piyano çalmaya yeni başlayanların genellikle en çok merak ettikleri aksamlar olan piyano pedallarının ayrıntılı işlevsel açıklamaları. Piyanoda sağ pedal, orta pedal ve sol pedal nedir, ne işe yarar? Piyanoda pedalların görevi ve kullanım alanları. Piyano tarihine hafif bir değinme ile pedalların ayrıntılı açıklaması bu yazımızda.

Piyano Nasıl Korunur?

Piyanonuzun ömrünü uzatmak ve çalarken alacağınız ses kalitesini en iyi seviyeye çıkarmak için, düzenli olarak piyanonuza bakım yapmalı ve temizlemelisiniz. Piyanonuzun temizliği ve bakımı için tüm gerekli hususlar ve bakım talimatlarını bu yazımızda okuyabilirsiniz. Doğru bakım ürünü kullanarak, doğru periyotlarda piyano bakımı yapmanın, bununla birlikte piyanonuzu doğru bir yere yerleştirmenin piyanonuzun ömrünü çok daha uzatacağını unutmayın!

Piyano Çalarken Oturuş ve Duruş Pozisyonları

Piyano çalarken doğru oturma pozisyonları ve el tekniğinin önemi tartışılmazdır.. Bu yazıda dünyada önde gelen 3 ana ekol olan Fransız Ekolü, Rus Ekolü ve Alman Ekolünün ayrıntılı açıklamasını bulabilirsiniz. Unutmayalım ki, piyano çalarken, doğru sesleri kolay bulabilmek, piyano tuşlarına doğru kuvveti uygulayabilmek, ve nüansları belli edebilme özelliğine sahip olabilmek ancak doğru oturuş ve duruş ile mümkündür.. Bu yazımızda doğru tekniği kullanabilmeniz adına tüm ayrıntılardan bahsediyoruz.

Piyano Satın Alma Rehberi

Özellikle yeni bir kursa başlayanlar ya da piyano satın almak için araştırma sürecine girenlere yönelik, öncelikle piyano türlerini tanıttığımız ve birbirlerine karşı avantaj ve dezavantajlarını sıraladığımız ayrıntılı piyano satın alma rehberimiz. Akustik piyano ve dijital piyano arasındaki farklar nelerdir? Akustik ve dijital piyano önerileri ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Piyano Tarihi ve Ünlü Piyano Bestecileri

Piyanonun 1700'lü yıllarda keşfinden beri tarih sahnesinde en çok bilinen piyano bestecilerinin listesi ile, piyanonun ortaya çıkış hikayesi ve tarihsel gelişiminin ayrıntılı incelendiği makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Piyano 'nun Çocuk Gelişimine Etkisi

Çocuklarda piyano eğitimi kaç yaşında başlar? Piyano eğitimi alan çocuklarda ne gibi gelişimler gözlemlenir? Çocuklarda müzik eğitimine başlamak için piyano tercih etmenin önemi ve avantaajları nelerdir? Bu makalemizde sırası ile bu konu başlıklarına değinilmiştir.
En son perla tarafından 02 Kas 2016, 23:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

perla
 
Mesajlar: 18
Kayıt: 22.10.2015
02 Kas 2016, 22:47 Başa Dön

 

İzmir'de Piyano Fiyatları Ne Kadar?

Özellikle Akustik ve dijital piyano arasında kalanlara yönelik karşılaştırmalı fiyat açıklamaları ve tavsiyeleri. En az kaç paralık piyano almalısınız? Piyano kursuna başlarsanız, ne zaman piyano almanız zorunlu hale gelir? Başlangıçta kaç paralık piyano alınmalıdır? Bütün bu soru başlıklarını makalemizde bulabilirsiniz.

Sıfırdan Piyano Kursu Almak İstiyorsunuz, Ancak Kaç Yaşında Olmanız Gerekir? Yaşınız Çok Geç Mi?
Piyano Kursu İzmir
Özellikle belirtmek gerekirse sadece piyano değil, hiçbir enstrüman türünde öğrenmenin yaş sınırlamasının olmadığını düşünüyoruz. Hangi yaşta olursanız olun, bireyin göstereceği başarı, derse olan ilgisi ve azmi ile doğru orantılı olarak artacaktır.

Piyano Öğrenmek Ne Kadar Zordur? Çalabilir Miyim?

Herkesin kişisel algılama seviyesi farklı olsa da, öğrenme isteğinizi maksimumda tutan, uzman bir eğitim ile istenilen her seviyeye gelinebilir. Yeter ki doğru eğitim ve düzenli çalışma sağlansın.

Piyano Eğitiminde Çocuklar ile Yetişkinlerin Farkları

Özellikle çocuklar ile yetişkinler için sunulan piyano eğitimi standartlarının farkları. Algı düzeylerine yönelik kişiselleştirilmiş eğitimin, başarıya giden yolda yaratacağı farklar.

Piyano Kursuna Giden Bir Birey, Eve Piyano Almalı Mı?
Titizlikle çalışmak ve verilen ödevleri zamanında yapmak piyano eğitiminde bir zorunluluktur. Ne zaman eve piyano almalı ve neden almalı sorularına ayrıntılı yanıt veriyoruz.

Haftada Kaç Gün ve Kaç Saat Piyano Kursu Almak Yeterlidir?

Piyano kursuna başlamak istiyorsunuz, ancak ne kadar süre sizin için yeterlidir? Bulunduğunuz seviye, algı düzeyiniz ve bu iş için ayırdığınız vakit genellikle belirleyici kriterlerdir. Bu konuda ayrıntılı bilgilendirmemizi okumanızı öneririz.

Kaynak:
Piyanokursuizmir.com

perla
 
Mesajlar: 18
Kayıt: 22.10.2015
02 Kas 2016, 23:09 Başa Dön

 

KİMLER PİYANO ÇALABİLİR?
Piyano sağlam bilek ve parmak gücü isteyen bir çalgıdır. Çocuklar için başta zor olsa da kas gelişimi için çok yararlıdır. Piyano ana çalgı aleti olduğu için gerek müziğe gerekse piyano kursu izmir'e başlangıç için ideal enstrüman diyebiliriz. Piyanoyla müziğe başlayan her çocuk diğer enstrümanlara geçtiğinde çabuk uyum sağlar. Piyano diğer çalgılar gibi her yaşımızda başlayabileceğimiz bir enstrümandır. Tüm enstrümanlarda başlamak için geç kalmışlık diye bir şey yoktur. Piyano çalmak için gereken koşullar yaş değil, müzik kulağı, parmak yapısında herhangi bir bozukluk olmamasıdır. Bu kişiler piyanoya başladığında ilk başta zorluk çekmeye bilirler fakat iki veya üç ay sonra sıkıntılar yaşayarak ilerleme duracaktır ve sonlanacaktır. Piyanoya başlamadan önce ön koşullar için muhakkak profesyonel kişiden yardım almanız ve sonra başlamanız gerekir. Deneme dersi yapmadan başladığınızda para, emek ve zaman kaybı olacaktır.
Piyano kursu ve eğitimi hakkında diğer sorularını için kaynak: Piyano Kursu İzmir

perla
 
Mesajlar: 18
Kayıt: 22.10.2015
03 Kas 2016, 23:01 Başa Dön

 

Neden Piyano Eğitimi Almalıyım?

Piyano dendiğinde, bir çoğumuzun aklına dünyada bilinen gelmiş geçmiş en temel çalgı aletlerinden biri gelir. Bir birey piyano çalarken, beynini çok yönlü kullanması ve zamanında doğru nota takibi yapması gerekir. Aynı zamanda çift anahtar okumak piyano çalmak için bir gereklilik olduğundan, hem sol el hem de sağ el uyum içinde kullanılmalıdır. Piyanoyu iyi bir şekilde çalabilmek için diğer temel bir kural ise, metronomu iyi dinleyip ritimi yakalamaktır. Piyano kendine has yapısı ile yüksek ses genişliğine sahip olduğu için bilinen bir çok tarzda müzik türünün vazgeçilmezidir denebilir!

Piyano yapısal olarak incelendiğinde,tuşlu yapısı sayesinde her yaş aralığından bir çok insanın kolayca kavrayıp çalabileceği bir enstrümandır. Piyanoyu bilinçli bir şekilde çalışan birey, çok sesli müziği içeren bu enstrüman sayesinde müziğin armonisini kolayca benimseyebilir ve bununla birlikte müzik kapasitesi artar. Tüm bu faydalarından ötürü piyanonun çocuk gelişiminde ne kadar yararlı bir çalgı olacağını tartışılmaz bir gerçektir. Erken yaşlarda eğitim hayatına piyano ile başlayan çocuklar, diğer enstrümanlara geçtiklerinde de, daha başarılı performans gösterdikleri gibi, okul hayatlarına da bu başarıyı yansıtmaktadırlar.
Kaynak: http://piyanokursuizmir.com/

perla
 
Mesajlar: 18
Kayıt: 22.10.2015
25 Ara 2016, 22:41 Başa Dön

 

piyano kursu İzmir olarak paylaşım için teşekkür ederiz. Piyano hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilirsiniz.
piyano kursu İzmir
piyano dersi İzmir

onursavci
 
Mesajlar: 6
Kayıt: 23.07.2016
06 Haz 2017, 16:50 Başa Dön

 

Piyano hakkında sorularınızı daha ayrıntılı sormak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Piyano Kursu İzmir

luvisanat
 
Mesajlar: 6
Kayıt: 16.10.2016
08 Tem 2017, 03:34 Başa Dön


Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir