Rock, Metal, Alternatif, Rap, Arabesk...

 

Üç Adımda Doğru Keman Tutuş Tekniği

Kemanı en iyi şekilde çalabilmenin en önemli ve vazgeçilmez unsurlarından biri kemanı doğru tutmaktır. Yanlış teknikle keman tutmak ve çalışmak vucutta ağrılara neden olabileceği gibi ilerlemeyi de durdurur. İşte tam da bu noktada kemanı nasıl doğru bir teknikle tutacağımızı sizinle ayrıntılı ve fotoğraflı bir rehber eşliğinde anlatıyoruz.
Ayrıntılı makale:
http://keman-kursu.com/dogru-keman-tutus-teknigi/

Kemanda Yay Tutuş ve Keman Çalarken Doğru Duruş Tekniği

Aynı doğru keman tutuş tekniğinde olduğu gibi kemanı çalarken de vucudumuz her zaman dik durmalıdır. Bunu sağlayabilmenin en güzel yollarından biri kendimizi rahat hisseder bir pozisyonda olmaktır. Öncelikle şurdan başlayalım; Ayalarımız yere sağlam bir şekilde bassın.. Eğer oturarak keman çalışıyorsanız, sırtınız arkadan destek kesinlikle almamalıdır.

Bu yazımızda keman çalarken doğru yay tutuşunun önemi, kemanı doğru tekniklerle tutabilmek için vucudumuzun ne şekilde duracağı, doğru yay tutarken parmaklarımızın hangi açı ile yayı kavraması gerektiği ve tüm bu konularun keman öğrenirken bize etkisini ayrıntılı şekilde anlatacağız. Keyifle okumanız dileğiyle.
Ayrıntılı makale:
http://keman-kursu.com/keman-tutus-durus-teknigi/

perla
 
Mesajlar: 18
Kayıt: 22.10.2015
24 Kas 2016, 11:59 Başa Dön


Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir