Rock, Metal, Alternatif, Rap, Arabesk...

 

Kemanda Gam Çalışması Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

Konuya başlamadan önce neden gam çalışması yapmamız gerektiğini anlatalım.. Eğer siz de keman eğitimine henüz yeni başlamış bir öğrenciyseniz ya da keman kursu sürecini yakından takip ediyorsanız mutlaka gam çalışması hakkında bir takım bilgiler duymuş olmanız muhtemeldir. Peki gam çalışması nedir ve size ne kazandırır?

Gam çalışması dendiğinde şu cümleyi kurmak yanlış olmaz; Gam çalışması tüm çalgı aletlerinde müzisyenin enstrüman üzerindeki etkinliği güçlendirir. Bu etki tüm müzik aletleri gibi kemanda da geçerlidir. Yani diğer bir deyişle gam çalışması ile enstrüman üzerindeki seslerin ve notaların keman tuşesi üzerindeki yerlerini beynimizin kolayca algılanmasını ve benimsenmesini sağlayabilirsiniz. Herkesin hemfikir olduğu üzere müzik doğru ritim kalıplarını kullarak ve doğru sesleri basarak yapılırsa kaliteli müzik ortaya çıkar. Bu kriterler olmadığı taktirde ortaya müzikal bir yapı çıkmaz. Dolayısı ile kaliteli bir müzikal yapı ortaya çıkarma amacında isek, tüm tonların aldığı arızalarıyla (diez veya bemol) çeşitlendirerek gam çalışması yapmamız gerekir.

Yazının Devamı: Kemanda Gam Çalışması Nasıl Yapılır:
http://keman-kursu.com/kemanda-gam-calismasi/

perla
 
Mesajlar: 18
Kayıt: 22.10.2015
27 Kas 2016, 19:32 Başa Dön

 

keman kursu İzmir olarak paylaşım için teşekkür ederiz. Keman hakkında daha detaylı bilgi, çalışmalar, etütler ve online ders imkanı için keman kursu İzmir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İzmir keman kursu

onursavci
 
Mesajlar: 6
Kayıt: 23.07.2016
06 Haz 2017, 17:12 Başa Dön

 

İzmir Narlıdere’de hizmet vermekte olan Luvi Sanat bünyesinde müzik kursları başta olmak üzere, resim, tiyatro, fotoğraf, yazarlık, diksiyon, yaratıcı drama, sinema dersleri de verilmekte, dersler uygulamalarla pekiştirilmekte ve oluşturulan sosyal ortamla pek çok etkinlik gerçekleştirilmektedir.
Piyano Kursu İzmir

luvisanat
 
Mesajlar: 6
Kayıt: 16.10.2016
08 Tem 2017, 03:37 Başa Dön


Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir