Yalnizca kayıt ve kayıt zamanı hakkında soracaklarınız için.

 

Arkadaşlar hepinize merhaba. Ben gemi inşaatı ve gemi makinaları mühendisliği 2012 girişli son sınıf öğrencisiyim. Şimdi bilen bilir, İTÜ senato kararı gereğince her öğrencinin mezun olmadan önce 1 adet snt kodlu ders alması zorunlu. Ancak bizde şöyle bir durum var; SNT kodlu dersler 5. Dönem ITB seçmeli dersler grubunda yer alıyor. Ancak o grupta SNT 'den farklı kodlara sahip dersler de var. Ben ve birkaç arkadaşım o gruptan deniz hukuku(DEN kodlu) dersini aldık. Mezuniyetime ne kaldı'da o gruptaki dersi tamamlamış gözüküyoruz ancak benim içim hala rahat değil acaba bir problem olur mu? Şu anda bütün derslerimizi ve stajlarımızı tamamladık. O seçmeli grubunda farklı programımıza o uyuyordu ve onu aldık. Yani biz programımıza göre hareket ettik. Acaba bu yüzden mezun olamama durumumuz var mı? Bu tarz bir olay yaşayan arkadaşınız var mı gençler bi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Hepinize iyi bayramlar.

palaah
 
Mesajlar: 3
Kayıt: 26.06.2017
26 Haz 2017, 16:17 Başa Dön

 

palaah yazdı:Arkadaşlar hepinize merhaba. Ben gemi inşaatı ve gemi makinaları mühendisliği 2012 girişli son sınıf öğrencisiyim. Şimdi bilen bilir, İTÜ senato kararı gereğince her öğrencinin mezun olmadan önce 1 adet snt kodlu ders alması zorunlu. Ancak bizde şöyle bir durum var; SNT kodlu dersler 5. Dönem ITB seçmeli dersler grubunda yer alıyor. Ancak o grupta SNT 'den farklı kodlara sahip dersler de var. Ben ve birkaç arkadaşım o gruptan deniz hukuku(DEN kodlu) dersini aldık. Mezuniyetime ne kaldı'da o gruptaki dersi tamamlamış gözüküyoruz ancak benim içim hala rahat değil acaba bir problem olur mu? Şu anda bütün derslerimizi ve stajlarımızı tamamladık. O seçmeli grubunda farklı programımıza o uyuyordu ve onu aldık. Yani biz programımıza göre hareket ettik. Acaba bu yüzden mezun olamama durumumuz var mı? Bu tarz bir olay yaşayan arkadaşınız var mı gençler bi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Hepinize iyi bayramlar.

mezun listesi açıklandı, kontrol edersen mezun olup olmadığını anlayacaksın :)

imltmUh
 
Mesajlar: 96
Kayıt: 31.01.2012
28 Haz 2017, 02:04 Başa Dön

 

'Potansiyel mezun listesinde / Toplam kredide 0.5 eksik' yazıyor. Bu ne demek oluyor şimdi bir sıkıntı mı var acaba

palaah
 
Mesajlar: 3
Kayıt: 26.06.2017
28 Haz 2017, 13:58 Başa Dön

 

palaah yazdı:'Potansiyel mezun listesinde / Toplam kredide 0.5 eksik' yazıyor. Bu ne demek oluyor şimdi bir sıkıntı mı var acaba


hayır benim de öyle..ve mezunum:)

imltmUh
 
Mesajlar: 96
Kayıt: 31.01.2012
06 Tem 2017, 20:35 Başa Dön


Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir