Diger kürsülere ait olmayan İ.T.Ü. ile alakalı konular için...

Merhaba arkadaşlar. Yıldız Teknik Elektrik Müh. mezunuyum. Ortalamam 3.02 ve alesten 75 puan aldım(düşük biliyorum). YDS puanım maalesef yetmiyor bu yüzden ingilizce yeterlilik sınavına gireceğim gelecek haftaki. Merak ettiğim 2016-2017 bahar dönemi için Elektrik mühendisliğinde yüksek lisansa kabul edilme şansım nedir ? Bu ales puanıyla ve ortalamayla İTÜ dışından olduğumu da varsayarsak kesinlikle kabul edilmeme ihtimalim var mı ? Kontenjan 25 kişi bu dönem için. Lütfen acil olarak cevaplarsanız çok sevinirim.

necmo

06 Oca 2017, 16:37 Başa Dön

Benim gördüğüm İTÜ'de yüksek yapanların sayısı itülülerden çok daha fazla, o yüzden içiniz rahat olsun..
Yönetmelik değişmiş midir bilmiyorum ama ALES'in %50'si, not ortalamasının %25'i ve kanaat notunun %25'i hesaplanıyordu.
Kullanıcı avatarı
yiğido

Bölüm: INS
09 Oca 2017, 08:53 Başa Dön

yiğido yazdı:Benim gördüğüm İTÜ'de yüksek yapanların sayısı itülülerden çok daha fazla, o yüzden içiniz rahat olsun..
Yönetmelik değişmiş midir bilmiyorum ama ALES'in %50'si, not ortalamasının %25'i ve kanaat notunun %25'i hesaplanıyordu.

Anladım hocam şansımı deneyeyim öyleyse. Proficiency sınavına gireceğim bu hafta. Sınav hakkında sizden biraz tavsiye alabilir miyim acaba neler çok önemlidir soruların zorluğu nasıldır bilginiz var mı ?

necmo

09 Oca 2017, 17:13 Başa Dön

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir